Seimas įteisino buhalterio profesionalo vardą

Nuo 2016 m. sausio 1 d. Lietuvoje įvestas buhalterio profesionalo vardas.

Juo galės vadintis asmuo, esantis Lietuvos arba kitos Europos Sąjungos valstybės narės auditorius arba buhalterius vienijančios profesinės organizacijos narys, jei ši organizacija priklauso Tarptautinei buhalterių federacijai (IFAC).

Plačiau apie tai kalba L. Linartas, Apskaitos ir audito tarnybos direktorius: "...dabar į tokį titulą gali pretenduoti auditoriai ir apskaitos ekspertai, kurie įgijo tokių tarptautinėje erdvėje pripažintų profesinių asociacijų kaip ACCA, ICAEW, ICAS, NASBA sertifikuotų buhalterių pažymėjimus" (VŽ: 2015.06.02).

Į titulą buhalteris profesionalas gali pretenduoti Tarptautinių profesinių organizacijų International Association of Book-Keepers (IAB) ir Institute of Financial Accountants (IFA) programų absolventai. 

IFA valdyba informavo, kad jų organizacija yra oficialus Tarptautinės Buhalterių Federacijos (IFAC) narys. Skaityti plačiau apie narystę >>>
 

Kaip tapti IFA nariu?

Absolventas turi atitikti šiuos reikalavimus (dvi sąlygas):

I sąlyga: baigtas bent vienas iš šių kursų:

IFA užskaito kursus, baigtus organizacijoje International Association of Book-Keepers (IAB). 

II sąlyga: baigtas kursas "Profesinė etika". Šiuo metu kursą galima baigti nuotolinių būdu, anglų kalba tiesiogiai IFA organizacijoje. Artimiausiu metu TMI centras ruošiasi pasiūlyti etikos kursą ir lietuvių kalba.

 

Taip pat skaitykite: BUHALTERIS PROFESIONALAS. Kaip tapti? 4 žingsniai ›››
 

 

Iškilo klausimų? Užduokite juos mums, užpildę žemiau pateiktą formą.